MARKETIZE - Marketing stomatologiczny

PoradyRentowność gabinetu stomatologicznego
rentownośc gabinetu

Rentowność gabinetu stomatologicznego

Prowadzenie własnego gabinetu stomatologicznego wymaga sporej uwagi oraz przemyślanego działania. Efektywność leczenia jest najlepszym sposobem zapewnienia sobie bazy takich Pacjentów, których chcielibyśmy leczyć, jednak niejedynym. Wiele można osiągnąć za pomocą przemyślanych działań marketingowych, które znacząco zwiększą rozpoznawalność placówki, a tym samym jej rentowność.

Czy wystarczy być dobrym dentystą?

Skuteczne leczenie stomatologiczne samo się wybroni i zostanie docenione, lecz najpierw Pacjenci muszą wiedzieć, że w Twoim gabinecie można je wykonać. Tutaj pojawiają się pewne schody, bowiem w większości miast czy miasteczek można znaleźć przynajmniej kilka placówek, które będą świadczyły podobne usługi. Dlatego należy wyróżnić się na ich tle, dobrze przedstawiając mocne strony gabinetu oraz unikatowe rozwiązania. W tym celu warto stworzyć własną stronę internetową, która krótko przedstawi wszystkie proponowane rozwiązania.

Stworzenie własnej strony internetowej

Stworzenie własnej strony internetowej to pierwszy krok do wzmocnienia rozpoznawalności gabinetu. W dobie internetu większość Pacjentów czerpie wiedzę właśnie stamtąd, zatem warto dać im możliwość znalezienia Twojej placówki. Wykonanie strony internetowej warto powierzyć agencji marketingowej, która posiada doświadczenie w stomatologii.

Strona internetowa powinna być prosta i przejrzysta, głównie ze względu na dużą rozpiętość wiekową odwiedzających ją Pacjentów. Lepiej unikać zbędnych ozdobników, które wywołują u użytkowników jedynie dezorientację, należy skupić się bowiem na konkretach. Ważne są treści – nie mogą one być ani zbyt długie, ani zbyt krótkie, powinny zawierać tylko najważniejsze informacje, obrazujące danej osobie przebieg zabiegu, bez technicznego oraz skomplikowanego języka.

Zdjęcia na stronie internetowej

Same w sobie treści nie przyciągną potencjalnego Pacjenta na długo. Rekomendowanym rozwiązaniem jest przeplatanie ich wysokiej jakości zdjęciami, które obrazują określone dziedziny stomatologii. Materiały wizualne mają ogromne znaczenie, gdyż podzielą tekst na bardziej przystępne fragmenty.

Realizację sesji zdjęciowej warto zostawić fachowcom. Wtedy będziemy mieć pewność, że fotografie rzeczywiście są dobrej jakości i na pierwszy rzut oka oddają prestiż gabinetu. Oczywiście zdjęć można użyć również w social mediach, co wzmocni estetykę emitowanych postów oraz pokaże, że są one przygotowane z należytą starannością i zaangażowaniem.

Pozycjonowanie strony

Pewnie większość z nas łapie się na tym, że przegląda tylko pierwszą lub drugą stronę przeglądarki. Utarło się nawet żartobliwe stwierdzenie, że wszystkie kolejne są otchłanią internetu, w której nie znajdziemy nic wartego uwagi, a nawet coś, czego nie chcielibyśmy oglądać. Oczywiście to mocno przesadzone wnioski, jednak jest w tym ziarnko prawdy. Większość Pacjentów nawet nie zajrzy do dalszych stron, a swoją uwagę skupi tylko na topowych pozycjach.

W tym momencie wchodzi SEO, czyli Search Engine Optimization. Dzięki umiejętnej optymalizacji pod kątem przeglądarek nasza strona zajmie wyższe miejsca w wynikach wyszukiwania, a Pacjenci łatwiej dotrą do Twojego gabinetu. Można zauważyć tutaj dodatkowy atut – pozycjonowanie pochłonie znacznie mnie pieniędzy, niż płatne kampanie reklamowe, dlatego zawsze warto o nie dbać.

Kampanie reklamowe Google Ads i Facebook Ads

Mimo skutecznego działania pozycjonowania dobrze jest zainwestować w uruchomienie płatnych kampanii reklamowych. Odnośniki do zakładek na Twojej stronie będą wyświetlały się jako sponsorowane reklamy i zawsze zajmą pozycję na samej górze strony. Oczywiście sukces zależy także od poprawnego zaplanowania kampanii, gdyż w przypadku błędnego określenia celu czy targetu linki mogą w ogóle się nie pojawić.

Wielu osobom Facebook zastępuje przeglądarkę internetową. Dlatego wdrożenie kampanii reklamowych na tym popularnym serwisie społecznościowym jest znakomitym sposobem budowania wizerunku. Wyświetlające się reklamy można dopasować pod kątem różnych parametrów tak, aby dotarło do Pacjentów odpowiadających profilowi naszego gabinetu.

Zauważmy, że niektórzy wręcz nie rozstają się z telefonami oraz przeglądają Facebooka praktycznie co chwilę. Przez ten czas pojawia się mnóstwo okazji, aby wyświetliła się sponsorowana czy zwykły post przedstawiający gabinet lub świadczone usługi. Każda taka sytuacja sprawia, że Pacjent może sięgnąć po telefon i umówić się na wizytę.

Jak wpłynie to na rentowność gabinetu stomatologicznego?

Wszystkie opisane działania pozytywnie wpłyną na rentowność gabinetu stomatologicznego. Zwiększają bowiem jego widoczność w sieci, najlepszego miejsca do pozyskiwania nowych Pacjentów. Po stworzeniu strony internetowej oraz uruchomieniu wymienionych działań marketingowych zauważalnie zwiększą liczbę wizyt, jednakże efekty pojawią się po pewnym czasie. Zauważmy jednak, że będą co najmniej zadowalające i sprawią, że z czasem będziesz mógł leczyć takich Pacjentów, jakich sobie wymarzysz!

Skontaktuj się z nami!

Prowadzenie marketingu warto zostawić agencji, która zna się na rzeczy i odpowiednio zaplanuje wszystkie działania. Dzięki temu efekty będą w pełni satysfakcjonujące, a Ty oszczędzisz sporo czasu i stresu. Jeśli chcesz umówić się na rozmowę, podczas której opiszemy wszystkie korzyści płynące ze współpracy z nami, zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy. 

Wszystkie prawa zastrzeżone